Α.Ο. Δίας Αχαρνών – Πάλη

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων Κορασίδων

πρωτάθλημα παίδων κορασίδων

Ωραίο και πλούσιο θέαμα με δυνατούς αγώνες απόλαυσαν οι θεατές στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα που έλαβε χώρα στις Σέρρες το σαββατοκύριακο που μας πέρασε.
Δεν έλειψαν και τα μετάλλια από τις αποσκευές των αθλητών του Α.Ο. Δίας Αχαρνών, βεβαιώνοντας έτσι, την σωστή προετοιμασία των αθλητών υπό την ορθή καθοδήγηση των προπονητών της ομάδας μας.
Συγκεκριμένα οι θέσεις των αθλητών μας έχουν ως εξής :
Ο Παπαδόπουλος Διονύσης στην κατηγορία των 45κ. πήρε χρυσό μετάλλιο και την πρώτη θέση.
Ο Κυρώσης Μάριος στην κατηγορία των 65κ. πήρε το χάλκινο μετάλλιο και την τρίτη θέση.
Τέλος στην κατηγορία των 110κ. ο Παπαδόπουλος Αλέξιος έφερε μαζί του το ασημένιο μετάλλιο και την δεύτερη θέση.
Οι Ομαδικές βαθμολογίες ήταν :
Στους Παίδες πρωταθλήτρια ομάδα ήταν η Ευκαρπία με 105 βαθμούς και στις Κορασίδες την πρώτη θέση κατέκτησε η ομάδα των Ολύμπιων με 30 βαθμούς.